Інтерактивна карта аеропорту

14 липня

ЩОДО СПРОСТУВАННЯ НЕДОСТОВІРНОЇ ІНФОРМАЦІЇ, НАДАНОЇ ПРЕС-СЕКРЕТАРЕМ МІНІСТРА ІНФРАСТРУКТУРИ

На піку популярності теми заходу на український авіаринок ірландського авіаперевізника Ryanair у засобах масової інформації почали масово зявлятися неперіверні дані та непідтверджені цифри. Водночас, коли першоджерелом такої інформації є офіційні особи, то це вводить в оману читачів (слухачів). Зокрема, нещодавно в інтернет-версії видання «День» було опубліковано недостовірну інформацію щодо окремих аспектів діяльності держпідприємства. У своєму коментарі для статті «Політали?» від 11.07.2017 прес-секретар міністра інфраструктури Марина Томко надала офіційні дані про те, що аеропорт «Бориспіль» «витрачає» на обслуговування кожного з двох законсервованих терміналів «В» і «F» по 250 млн грн щорічно.

У звязку із вищезазначеним, адміністрацією Міжнародного аеропорту «Бориспіль» підготовлено офіційну позицію стосовно найбільш поширених неправдивих тверджень та інформаційних маніпуляций.

1. Ми категорично наполягаємо, що вказані цифри є недостовірними. Прес-секретарем Володимира Омеляна були озвучені показники без відповідного фінансового обгрунтування, а сам аеропорт не отримував напередодні від Марини Томко або інших представників міністерства інфраструктури жодних запитів для уточнення інформації фінансового характеру. Водночас, ДП МА «Бориспіль» щоквартально направляє до Міністерства інфраструктури детальний звіт про виконання фінансового плану та пояснювальну записку до нього http://mtu.gov.ua/news/28704.html, а також низку інших додаткових звітів, довідок, пояснень та розрахунків. ДП МА «Бориспіль» офіційно повідомляє, що протягом 2016 року на обслуговування ОБОХ терміналів було витрачено 13,8 млн грн. Слід зазначити також, що навіть обмежена комерційна діяльність у даних терміналах згенерувала у 2016 році дохід у розмірі 15,1 млн грн, що забезпечило їхню беззбитковість. Тобто підтримання терміналів у стані, виведеному з прямої авіаційної діяльності, не дотується аеропортом "Бориспіль" за рахунок інших дохідних статей.

2. Відповідно до інформації прес-секретаря Міністерства інфраструктури, «два термінали, які простоюють сьогодні, аеропорт використовує лише для проведення виставок та фуршетів». Вказана інформація також не відповідає дійсності, оскільки вказані термінали використовуються для:

  • обслуговування спеціальних гуманітарних рейсів (медичних рейсів з перевезення тяжко поранених воїнів АТО для лікування в країнах Європи в рамках гуманітарної допомоги);
  • частково для комерційної діяльності (надання в оренду приміщень під офіси, обслуговування спеціальних чартерних програм тощо).

3. Відповідно до даних, наданих у статті, стверджується, що "...за 80 млрд гривень (збиткі ДП "Бориспіль", озвучені Рябікіним) державі можна було б і збудувати потрібну інфраструткуру...". Ми офіційно стверджуємо і наполягаємо, що дана цифра є необгрунтованою, джерело її походження нам не відоме. А посилання автора на директора ДП МА "Бориспіль" виглядає вкрай непрофесійним, оскільки адміністрацією аеропрту жодного разу дана цифра не надавалася. Більш детально з фінансовими ризиками та їх обрахунками можна ознайомитися за посиланням https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/2264155-aeroport-borispil-gotovij-do-auditu-peremovin-z-ryanair.html

4. Ми вважаємо, що використання та розповсюдження офіційними особами недостовірної та економічно непідтвердженої інформації про витрати та доходи аеропорту "Бориспіль" або його окремих підрозділів є неприпустимим, і закликаємо представників засобів масової інформації та експертного середовища бути виваженими та збаланосваними при наданні відповідної інформації.всі новини

Новини